Таймінг та програма нашої подорожі
Грузія з 16.07 - 22.07
Усі топові локації в одному турі: гори, море та вино
travel
www.
.vn.ua
Програма туру
Маршрут нашої подорожі
Детальна програма туру
День 1
Гамарджоба, генацвале!

Запрошуємо у Грузію - країну із самобутнім характером та неймовірними за своєю красою гірськими пейзажами! У цьому турі - 7 насичених днів у країні . На тебе чекають гірські перевали, море вина, автентична кухня і найгостинніші люди у світі.

1 день

Виліт усієї групи з Києва до Тбілісі.

Трансфер у готель, заселення. У другій половині дня на нас чекає пішохідна екскурсія по Тбілісі разом з нашим місцевим гідом, який знає про Грузію буквально усе!

Маршрут екскурсії проходить визначними пам'ятками столиці:

Площа Свободи
Площа Мейдан
Фортеця Нарікала
Міст Миру
Храм Святої Метехі


Через міст Миру ми потрапимо у парк Ріко. З нього піднімемося канатною дорогою і помилуємося видом на місто з висоти.

Ввечері познайомимось ближче у автентичному ресторанчику за келихом вина та величезним хачапурі!
Площа Свободи
Площа Свободи розташована в центральній частині Тбілісі, столиці Грузії. У Середні століття — Караван-сарай (Готельна площа). З 1827 року і до Жовтневого перевороту — площа Ериванського (на честь генерала Паскевича, графа Ериванського), за радянських часів — спочатку Площа Берія, потім — Площа Леніна.

Площа неодноразово ставала місцем масових виступів, зокрема, під час революції Троянд, а також в радянський час — за незалежність Грузії від СРСР. У 2005 році площа була місцем святкування 60-ї річниці закінчення Другої світової війни, у зв'язку з чим там зібралися близько 100000 чоловік, перед якими виступили президент США Джордж Вокер Буш і президент Грузії Михайло Саакашвілі.
Храм Святої Трійці
З церквою Святої Трійці пов'язано безліч легенд і міфів. Одна з них свідчить, що вона зведена на місці стародавнього язичницького храму. Більш того, і зараз, нібито, священики приховують кам'яного ідола в образі барана. Будувалася церква як сховище скарбів Грузинської православної церкви в періоди навали загарбників-іновірців, які руйнували християнські святині.

Побудований храм з величезних кам'яних блоків, які доставляли з долини. Ще одна легенда свідчить, що каміння не вистачило для завершення будівництва. Увечері засмучені чоловіки заснули, щоб вранці поїхати туди, звідки доставлявся будівельний матеріал, але прокинувшись, вони побачили добудований і покритий куполом храм.
Фортеця Нарікала
Свята гора Мцатмінда досі зберігає фрагменти стародавньої фортеці Нарікала. Це найвідоміша пам'ятка Тбіліської старовини, городяни звуть її «душею і серцем міста». Датою споруди фортеці називають приблизно IV століття н.е., тобто вона стоїть фактично з дня заснування самого міста. Надалі фортеця кілька разів розширювалася і добудовувалася. У VII-VIII століттях - арабами. До речі, цитадель в сучасному вигляді являє собою яскравий зразок саме арабської фортифікації. До речі, первинна назва фортеці - Шуріс-Цихе ( «Завидна Фортеця»). А з часу монгольської навали фортецю стала зватися «Нарин Кала» (від тюркського «нарин» - «мала» і «кала» - «фортеця»).
Міст Миру
Міст Миру — пішохідний міст на річці Кура в Тбілісі, Грузія, між Метехським та мостом Бараташвілі. Міст з'єднує вулицю Іраклія II та парк Ріке.


Міст складається з 156-метрового сталевого каркаса, покритого склом. Вся конструкція спирається на 4 потужних опори. Потрапити на міст можна як з боку вулиці Іраклія II та парку Ріке, так і з набережних бульварів.

Через міст Миру ми потрапимо у парк Ріко. З нього піднімемося канатною дорогою і помилуємося видом на місто з висоти.

Бонус для наших мандрівників: ми прогуляємося по вуличках і подвір'ях Тбілісі, що допоможе нам зануритися в унікальний колорит грузинського життя.

Ввечері познайомимось ближче у автентичному ресторанчику за келихом вина та величезним хачапурі! Вільний час.


День 2
Снідаємо у готелі і починаємо більш детально знайомитися з Грузією!

Мцхета - духовне серце країни і перша столиця Грузії. Саме тут приблизно в 327 році було прийнято християнство у головному християнському соборі Грузії - Светіцховелі, який називають "Другим Єрусалимом".

Ми піднімемося на гору, де знаходиться старовинний монастир Джварі, звідки відкривається прекрасна панорама древньої столиці.У гарну погоду звідси видна навіть гора Казбек і Військово-Грузинська дорога.

Зазирнемо до місцевих жителів - подивимося, як живе звичайна грузинська сім'я, скуштуємо домашнє вино та відчуємо на собі грузинську гостинність.

Ввечері на вас чекає прогулянка колоритним центром Тбілісі, і канатна дорога - насолодимось містом з висоти пташиного польоту :)
Мцхета
Мцхета - духовне серце країни і перша столиця Грузії. Саме тут приблизно в 327 році було прийнято християнство у головному християнському соборі Грузії - Светіцховелі, який називають "Другим Єрусалимом".

Ми піднімемося на гору, де знаходиться старовинний монастир Джварі, звідки відкривається прекрасна панорама древньої столиці.У гарну погоду звідси видна навіть гора Казбек і Військово-Грузинська дорога.
Джварі
Джварі - це монастир VI століття, побудований на вершині гори над містом Мцхета. У перекладі з грузинського Джварі означає «хрест». На сьогоднішній день територія храму є чинним чоловічим монастирем. Джварі є уособленням християнської віри на території Грузії. У підніжжя гори, на якому стоїть Джварі, відбувається злиття річок Кури і Арагві.
День 3
ПЦР тест. Задля вашого комфорту ми потурбуємось, щоб тест зробили нам прямо у готелі, після чого одразу можна буде розпочати нашу програму.

Сьогодні нас чекає насичена поїздка на схід Грузії у регіон Кахетія. Сонячна Алазанська долина, древній монастир Бодбе, італійські вулички Сигнахи, довга кріпосна стіна, смак грузинських страв і (звичайно ж) вино. Приготуйтеся насолоджуватися, слухати, дегустувати і багато фотографувати!

Відвідаємо завод компанії «Кахетинське традиційне виноробство».

Побуваємо у винному льосі і послухаємо про історію виноробства у Кахетії з келихом (може, декількома) вина

Відвідаємо знаменитий грузинський монастир Бодбе, одне з найсвятіших місць для кожного грузина. Саме тут зберігаються мощі Ніно Каппадокійської (Свята Ніно) -християнської просвітниці Грузії

Попрактикуємося у випіканні хліба, хінкалі , чурчхели - на нас чекає майстер-клас від місцевих!

Відкриємо для себе «місто кохання» Сигнахи.

Повертаємося у Тбілісі й відпочиваємо після насиченого дня.
Кахетія
Кахетія - це колись самостійне грузинське царство, що зараз входить до складу Грузії. Царство нескінченних виноградників і мальовничих гір, стародавніх традицій і загадкових мертвих міст. Царство найкращих грузинських вин і спокійної печалі старовинних монастирів.
День 4
Їдемо у гори!

Дорога з Тбілісі у Казбегі пролягає по мальовничій Військово-Грузинській дорозі - одній з найкрасивіших доріг на Кавказі, та й взагалі в світі! Це траса, довжиною в 208 км, яка пролягає через гірський Кавказький хребет. Справжній історичний маршрут, який вже дуже давно став популярним у туристів і мандрівників.

Наш маршрут пролягає через блакитне Жинвальське водосховище, середньовічну фортецю Ананурі і Арку Дружби.

Додамо трохи екстриму - на нас чекає рафтинг! Після цієї насиченої пригоди на нас чекає обід у кафе на батьківщині хінкалі.

Ночувати ми будемо у стильному готелі зі SPA зоною, басейном та видом на гірські вершини з кожної кімнати. Релакс!
Жинвальська ГЕС
Жинвальська ГЕС — гідроелектростанція на річці Арагві (притока річки Кура) в Грузії поблизу населеного пункту Жинвалі. Перший агрегат ГЕС було запущено в 1985 році. Крім вироблення електроенергії виконує важливу функцію водопостачання міста Тбілісі.
День 5
Після сніданку по конях! Жартуємо, по джипах :) Піднімаємося до оспіваного у віршах О. Пушкіна «монастирю за хмарами» - церкви Гергеті, від якої у вас захопить подих. Ви точно бачили такі світлини: древній монастир на вершині, а позаду - безкрайні засніжені гір.

Далі - активність за бажаннями та інтересами. Це може бути:

поїздка на квадроциклах
політ на параплані
прогулянка верхи на конях

Дорогою у Тбілісі на нас чекає невеличкий трекінг біля селища Сно та гори Чаухі - приготуйтеся отримати чергову дозу серотоніну!

Після приїзду до Тбілісі у вас буде вільний час - докупити сувеніри та продегустувати види чачі, які ви не встигли осягнути до цього :)

Прощальна вечеря, доїдаємо хачапурі і збираємо речі.
День 6
Рухаємося у напрямку Боржомі!

Відвідаємо Уплісцихе — значний туристичний центр Грузії. Ще здалеку це химерне скельне місто заворожує своїм незвичайним виглядом. Тут були колись величезні величні зали, храми, житла, поєднані між собою звивистими вулицями-коридорами. Важко повірити, що ця грандіозна титанічна робота по створенню цілого міста з кам'яної тверді - творіння людських рук.

Відкриємо для себе для себе повністю відновлену фортецю Рабаті у місті Ахалцихе.

Далі прогуляємося по Боржомі - всесвітньо відомому бальнеологічному курорту. Боржомі славиться своїми мінеральними водами, джерело яких знаходиться в центральному парку Боржомі, де усі бажаючі можуть спробувати її на смак. Також у нас буде змога побачити Боржомі з висоти пташиного польоту - піднімемося канатною дорогою на гору, щоб зустріти захід сонця.

Ті, хто продовжить відпочинок біля моря, вирушають на трансфері у Батумі, решта групи повертається у Тбілісі.
Фортеця Рабат
Середньовічна фортеця Рабат знаходиться у невеликому містечку Ахалцихе, яке утворилося навколо неї і в перекладі означає "нова фортеця". Коли почалося спорудження самого замку, достеменно не встановлено, проте перші письмові згадки про нього датуються 12 століттям.

Свою сучасну назву фортеця отримала трохи пізніше від арабського слова "Рабат" - укріплене місце. За довгий час існування вона пережила безліч подій, руйнувань і відновлень, тому несе в собі різні культури і віросповідання, що виражено в її будівлях.

Нове життя Рабат отримала після глобальної реконструкції в 2011-2012 році, до цього вона не користувалася популярністю серед туристів, на сьогодні ж її відвідують понад 100 тисяч туристів на рік

Секрет такої популярності - повне відновлення всіх деталей фортеці і її території в цілому. Тепер Рабат досить реально відображає колишню красу і ауру середньовічного життя.

Щоправда, багато місцевих жителів і відвідувачі з цим не згодні і вважають, що після реконструкції фортеця зовсім втратила свою душу, а дизайнери перестаралися з деталями, додавши нові псевдоісторичні елементи.


День 7
Після сніданку трансфер відвезе нас в аеропорт. Фото на пам'ять - і до нових зустрічей!

Виліт у Київ запланований на 13:15, прибуття у Бориспіль о 15:10.
Готель в Тбілісі

Tbilisi Story Hotel
+995 32 206 05 51

Адреса:
22 Khivi Turn, Tbilisi 0103, Грузия,
Готель в Гудаурі:

Marco Polo Hotel Gudauri
(+995 32) 2202 900
Адреса:
Gudauri Hotel Ln, Грузия
Готель в Батумі:

Deluxe Apartments on First Line
Адреса:
16 Inasaridze Street 11-117, 6010 Батуми, Грузия